1. Musím se před vložením inzerátu přihlásit nebo registrovat?
  Na VeteranInzert.cz se registrovat nemusíte, Váš inzerát můžete vložit okamžitě a po zadání hesla jej také kdykoli editovat a jednou denně si jej můžete vždy i bezplatně obnovit.

 2. Jak inzerovat?
  Před vložením inzerátu si prosím přečtěte podmínky inzerování. Nový inzerát můžete přidat z jakékoli stránky inzertního serveru po kliknutí na odkaz Přidat inzerát, který se nachází v liště vpravo nahoře nebo v menu nalevo pod vyhledáváním. Nejdříve zvolíte typ, a to buď prodej nebo koupě, následně vyberete správnou kategorii, do které Váš inzerát patří. Napíšete nadpis + popis inzerátu, vepíšete cenu nebo vyberete z nabídky jinou možnost, uvedete Vaši lokalitu a nahrajete k Vašemu inzerátu fotografie (možnost nahrát až 15 fotografií). Fotografie nejsou podmínkou, ale zcela určitě zvýši zájem o Vámi prodávaný předmět. Přidat můžete také video, které váš inzerát ještě zatraktivní.

  Nakonec vepíšete Vaše údaje - tedy jméno, telefonní kontakt, případně email (není podmínkou) a zadáte Vaše heslo, které je potřeba si zapamatovat (heslo slouží nejen pro vložení, ale také pro editaci či smazání Vašeho inzerátu). Heslo nedoporučujeme volit ve tvaru 1111, 1234, AAA apod. Zvolte raději složitějsí heslo a to si někam poznačte nebo zapamatujte.

  Po kliknutí na tlačítko "Odeslat" se Váš inzerát okamžitě objeví v sekci a kategorii, kam jste ho vložili. Doporučujeme inzerát následně zkontrolovat a pokud ho chcete opravit, můžete tak učinit po zadání hesla. Pokud jste heslo zapomněli, je následující postup popsaný níže v bodu 5.

 3. Vložil jsem si inzerát, ale nemůžu ho najít, abych ho editoval
  Klikněte na hlavní stránce na "moje inzeráty" a do políčka napište své telefonní číslo, které jste u inzerátu uvedli případně email(pokud jste jej při zadání inzerátu uvedli) Podívejte se, zda jste svůj inzerát vložili do správné kategorie, případně jej editujte.
   
 4. Na VeteranInzert.cz je jeden či více inzerátů s mým telefonním číslem, ale inzeráty jsem nevložil já
  Napište nám na email: economyin@seznam.cz o který inzerát se jedná, zašlete nám odkaz na něj nebo číslo konkrétního inzerátu (najdete v detailu inzerátu). Inzerát po ověření obratem vymažeme.
   
 5. Zapomněl jsem heslo
  Klikněte v detailu inzerátu na "správa inzerátu"a následně klikněte na "Zapomněli jste své heslo?" a vygenerujte si odkaz na změnu hesla který vám přijde na váš email. Pokud jste zadali špatný neplatný email, heslo Vám bohužel nemůže přijít.

 6. Zaslal jsem SMS ve tvaru: VETINZ nebo VETBARVA + číslo mého inzerátu na telefonní číslo 9035533, ale můj inzerát se mi nenatopoval nebo barevně nezvýraznil?
  Zřejmě máte tyto tzv. prémiové zpoplatněné SMS zprávy zakázané přímo u operátora (služební mobil, blokace premium sms zpráv atp.). Ověřte si to, prosím, u svého operátora. Pokud premium SMS blokované nemáte, napište nám na economyin@seznam.cz z jakého telefonního čísla a přibližně v kolik hodin jste SMS posílali a va jakém tvaru a my věc prověříme. V případě, že máte kredit nižší než 33 Kč, Vaše SMS zpráva neodejde.
   
 7. Proč se mi při vložení druhého stejného inzerátu ten první vložený vymaže?
  Zřejmě zadáváte totožné nebo hodně podobné inzeráty. Inzerce duplicitních inzerátů je zakázána. Při opakovaném nedodržování pravidel můžeme přistoupit k trvalému zablokování inzerenta.
   
 8. Proč se mi mažou starší inzeráty?
  Inzeráty se na serveru zobrazují vždy 2 měsíce. Pokud však v průběhu této doby (2 měsíce od podání) inzerát klikem obnovíte (viz tlačítko "obnovení inzerátu"), tak se tato dvouměsíční lhůta posouvá a začíná běžet znovu ode dne této obnovy.

 9. Mám zde TOPovaný inzerát, u kterého chci změnit cenu nebo text. Ztratí se mi při editaci TOPovaní?
  Editací inzerátu svou TOPovanou pozici neztratíte.

 10. Kolik stojí přidání jednoho inzerátu a topování? 
  Podání jednoho i více inzerátu je zdarma. Zpoplatněno je pouze tzv. topování (přednostní pozice) nebo barevné zvýraznění inzerátu. Informaci jak inzerat natopovat nebo zvýraznit naleznete po kliknuti na tlačítko "správa inzerátu" nebo na tlačítko "Obnovit/Smazat/Editovat/Topovat". To je umístěno v každém detailu inzerátu a zobrazí se Vám zobrazí veškeré informace potřebné k natopování Vašeho inzerátu. Cena topování nebo barevného zvýraznění je 33 Kč a inzerát je takto natopovan nebo barevně zvýrazněn(dle toho co zvolíte) vždy po dobu 6 dnů. Topy se sčítají, tedy např. zašlete 3x top SMS a Váš inzerát se "natopuje" na celkem 18 dni a zároveň se o 18 dní prodlouží i jeho jinak dvouměsíční platnost. Počítá se přesný čas, tedy můžete topovat ráno, večer, v poledne - platnost topu je vždy přesně 6 dní. To same platí i pro barevné zvýraznění inzerátu.

 11. Co znamená v mém detailu inzerátu "obnovit inzerát"
  Na VeteranInzert.cz našim inzerentům nabízíme možnost bezplatně obnovit svůj inzerát vždy jednou za 24 hodin od jeho podání nebo posledního obnovení. Stačí u Vašeho inzerátu kliknout na odkaz "Obnovit/Smazat/Editovat/Topovat", zvolit "obnovit" a obnovený inzerát se posune v dané kategorii nahoru tak, jako by byl na naše stránky právě přidán a zároveň se mu prodlužuje i jeho dvouměsíční lhůta. Díky pravidelné obnově Vašeho inzerátu jej u nás uvidí více návštěvníků (inzerát je stále aktuální) a zvýší se tak pravděpodobnost prodeje Vaší věci. U obnoveného inzerátu se po dobu 24hodin zobrazuje v náhledu inzerátu slovo "Obnoveno".

 12. Nedaří se mi k inzerátu vložit fotografie 
  Fotografie musí být ve formátu .jpeg a ve velikosti maximálně 1 MB. Pokud jsou moc velké, může nahrání trvat i několik minut (podle rychlosti Vašeho připojení). Zmenšete je v grafickém programu (např. ve PhotoFiltru) a urychlíte tak nahrání fotografií. 

 13. Byl jsem podveden či okraden, jak mám postupovat?
  Podejte trestní oznámení. Lze jej podat ústně či písemně na kterémkoli oddělení policie, ale také na jakémkoli úřadu vyšetřování a státním zastupitelství. Tyto orgány mají povinnost oznámení přijmout a bez různých průtahů věc vyšetřit. V trestním oznámení popište, co se přesně stalo (kdy, kde a kdo se trestného činu dopustil), přiložte kopii inzerátu, vytisknutou e-mailovou korespondenci případně doklad o zaplacení. 

 14. Potřebuji kontaktovat provozovatele těchto stránek
  Pokud máte nějaký problém s vložením Vašeho inzerátu, jeho editací nebo jste objevili jakýkoli jiný problém (např. s funkčností stránek), nebo naopak máte návrh na vylepšení naších stránek, chybí vám u nás nějaká funkce atp., kontaktujte prosím naši podporu na emailu: autoweby@autoweby.cz

 

Před samotnou inzercí na našich stránkách Vám doporučujeme přečíst si tato pravidla inzerování u nás.
Dozvíte se co je a co není v inzerci dovoleno a vyhnete se tak případnému smazání Vašeho inzerátu, či jeho editaci.

 

Jak správně napsat úspěšný, poutavý a výstižný inzerát?

Způsob, jakým inzerát napíšete, zásadně ovlivní jeho úspěšnost. Nabízíme Vám zde několik užitečných rad a tipů jak na to:

 

 • Nadpis Vašeho inzerátu:
  Nadpis  inzerátu slouží nejen k upoutání pozornosti, ale je také velice důležitou součástí prvotního prodejního sdělení. Nadpis by měl stručně a hlavně výstižně popisovat nabízenou nebo poptávanou věc. Na našem inzertním portálu může mít nadpis maximálně 50 znaků.

  Příklad: Inzerát s nadpisem „Prodám karburátor Solex na Tatra Tatraplan“ bude mít zcela jistě vyšší úspěšnost (větší prohlíženost a tím pádem i odezvu) než inzerát s nadpisem „Dobrá nabídka!“, "Prodám tuto věc" či "Výhodná koupě pro Vás".
  Inzerát s přesně definovaným zbožím se také dostane do vyhledávání na našich stránkách, tedy návštěvníci mohou vyhledávat tuto konkrétní věc (v našem případě karburátor SOLEX) a rovněž se takovýto inzerát s vhodně zvoleným nadpisem dostane lépe do vyhledávačů (Google, Seznam).

 • Text inzerátu:
  Zde platí to samé jako u nadpisu, tedy i v popisu byste meli přesně pojmenovávat prodávanou věc jen s tím rozdílem, že v popisu inzerátu se můžete o prodávané věci rozepsat. V textu inzerátu umožňujeme napsat až 2500 znaků. Je dobré napsat co nejvíce podrobností o nabízené věci - stav, výhody nebo případné vady prodávaného předmětu (kupující má tak pocit, že nic netajíte). Někdy je dobré přípsat i důvod prodeje. Tedy čím více informací, tím lépe. Pište a v popisu upřednostňujte takové věci a údaje, které by mohly nebo měly potencionálního kupce zajímat, které potřebuje a chce vědět. 
 • Cena:
  Pokud je to jen trochu možné, vždy u inzerátu uvádějte cenu. Alespoň orientační. Ne každý má chuť si u Vás cenu zjišťovat, případně o ní vyjednávat. Samozřejmě vysoká cena může potencionálního zájemce o Váš předmět odradit, pokud si tedy nejste cenou jisti, zkuste se nejprve podívat na inzeráty z předchozího prodeje stejné nebo podobné věci.

 • Kontaktní údaje:
  U inzerátu uveďte Vaše správné a pravdivé kontaktní údaje, na kterých budete skutečně k zastižení. V případě, že z nějakého důvodu nechcete u inzerátu uvádět více kontaktních údajů, stačí při vkládání inzerátu uvést pouze telefonní kontakt (v naší inzerci je tel. kontakt podmínkou). Emailové adresy u inzerátů nezveřejňujeme. Pokud však svůj email při zadávaní inzerátu uvedete, zobrazí se u Vašeho inzerátu kontaktní formulář, prostřednictvím kterého Vás potencionální zájemce může kontaktovat. Je dobré čas od času zkontrolovat složku "Spam" ve Vašem emailu, zda Vám odpovědi nechodí do ní.

 • Fotografie
  Kvalitní fotografie nabízeného předmětu jsou takřka nezbytností a jsou opravdu velice důležité. Ne nadarmo se říká, že fotka prodává. Doporučujeme si dát trochu práce a nafotit obrázků více. Na našich inzertních stránkách je možno k inzerátu přidat až 15 fotografií, což je dost na to, aby si kupec udělal dostatečný obrázek o prodávaném předmětu. 

  Vždy je dobré věc fotit za denního světla (ne tma, šero, silné sluneční záření, déšť). Prodávaný předmět by měl být vidět celý, ničím ho nezakrývat, nemaskovat. Nejlépe použít jednobarevné pozadí než mít více různých výrazných barev (tedy lépe fotit na jednobarevném ubruse, na zemi, podlaze, kartonu než např. na nějakém květinkovaném podkladu se vzory).

  Věc vyfotit z různých stran - zespod, z úhlu atp.
  Pěkné ostré fotky zvyšují zájem o Váš inzerát a tím i prodejnost Vašeho zboží.

 • Video:
  Na natočení videa k Vašemu inzerátu nepotřebujete žádné profesionální vybavení, můžete jej natočit na Váš digitální fotoaparát nebo mobilní telefon. Video dokáže Vaši prodávanou věc představit jinak a mnohdy lépe než samotné fotografie. Kupující si věc dobře prohlédne, udělá si představu o stavu, velikosti, barvě atp. Inzeráty s videem jsou zcela jistě pro kupujícího atraktivnější a zajímavější. 

 

Stále nemůžete Vaše zboží prodat?

Přidali jste inzerát podle našich doporučení a stále nic? Váš inzerát se mohl dostat do nižších pozic ve výpisu inzerátů a vidí ho tedy méně lidí. Doporučujeme jej u nás 1x denně jedním klikem bezplatně obnovit nebo natopovat či barevně zvýraznit, což Vám zajistí, že Váš inzerát uvidí o mnoho více návštěvníků než obvykle. Někdy může být problém i v příliš vysoké ceně prodávaného předmětu.